Vorden, 10 oktober 2018 – Vorden 1 heeft gisterenavond buurman Sportclub Lochem (3e klas) met ruime cijfers verslagen in de 1e ronde van Achterhoek Cup. In een aantrekkelijke wedstrijd,  waarin vooral in de 1e helft het tempo erg hoog lag, was Vorden vanaf de eerste minuut de bovenliggende partij en drukte dit met een 5-0 overwinning ook nog eens in overtuigende cijfers uit. In de JO15 versie van de Achterhoek Cup heeft Vorden JO15-1 maandagavond met een knappe 1-1 gelijk gespeeld tegen VVG’25 JO15-1. Terwijl dit team 2 weken geleden nog met 6-0 te sterk was in de competitie, speelde Vorden dit keer via een prima wedstrijd dus gelijk tegen de blauw-witten. Gisterenavond speelde ook de “Onder 21′ haar eerste wedstrijd voor de Beltona Competitie en zij verloren met 5-1 van Sportclub Deventer. Zonder spelers van het 1e elftal (zij moesten in de Achterhoek Cup spelen) en met een afvaardiging van het 2e elftal (3), 3e elftal (6) en JO19-1 (4) werd er met ruime cijfers verloren in Deventer.

Vorden 1 begon gisterenavond met dezelfde wedstrijdselectie als afgelopen zondag, dus nog steeds zonder Stefan Eggink en Ate Barendsen. Trainer Michel Feukkink had Kris Koning en Lars van Veen van de JO19-1 toegevoegd aan de groep en begon met zijn vaste reservekeeper Esli Lindenschot (JO19-1) op het doel en de jongelingen Sven Mulder en Luuk Smit in de basis. Tegenstander Sportclub Lochem had er ook voor gekozen om met haar 1e groep naar Vorden af te reizen, maar net als zijn collega Michel Feukkink had ook trainer Henri Golstein in zijn beginopstelling twee wijzigingen toegepast t.o.v. afgelopen zondag. Vorden en Sportclub Lochem hadden elkaar al een paar jaar niet meer ontmoet op de velden, want de laatste keer dat zij bij elkaar in de competitie speelden was in het eerste seizoen van trainer Michel Feukkink, nl. 2011-2012. In de destijds 4e klasse C won Vorden toen in Lochem met 1-2, maar kreeg het destijds in Vorden een flink pak slaag met 2-5. Vorden 1 promoveerde destijds via de nacompetitie naar de 3e klas en kwam na het kampioenschap in 2015 in de 2e klas terecht. Sportclub Lochem werd in hetzelfde jaar 2015 samen met Mariënvelde tweede in de 4e klas C achter kampioen FC Trias en promoveerde toen via de nacompetitie naar de 3e klas, waar het nu in de ‘Deventer/Apeldoornse’ klasse speelt nl. 3B.

In een aantrekkelijke 1e helft werd vanaf de 1e minuut Sportclub Lochem afgejaagd en speelden de geel-zwarten met veel druk naar voren. De verdiende voorsprong met rust werd in de 2e helft keurig uitgebouwd en viel uiteindelijk zelfs met ruime cijfers uit: 5-0. De doelpunten kwamen van Tom Klein Kranenbarg, Frank Hiddink (2x), Daan Horstman (2x) en Kris Koning en vooral het aantal doelpunten moet het 1e elftal extra vertrouwen geven voor de competitiewedstrijd aanstaande zondag uit tegen Quick 1888. Vorden speelt in de 2e ronde van de Achterhoek Cup op 13 november as. thuis tegen Zaterdaghoofdklasser AZSV, dat gisterenavond met 3-2 won van sv Grol.  De Achterhoek Cup is dit seizoen verdeeld in een A-categorie (2e klas en hoger plus drie 3e klassers uit het linker-rijtje) en een B-categorie (3e klas en lager). De A-categorie speelt 2 knock-out rondes (zie hieronder) en daarvan blijven er uiteindelijk vier over. De B-categorie heeft meer deelnemers en zij spelen drie knock-out ronde’s en zelfs een extra tussenronde, waardoor er uiteindelijk ook vier ploegen over blijven. Deze acht deelnemers worden uiteindelijk aan elkaar gekoppeld in de kwartfinale op 26 februari 2019.

1e ronde A Categorie Thuis Uit   Uitslag
Duel 1 AZSV SV Grol 3 2
Duel 2 AZC Zutphen DVC’26 0 1
Duel 3 DZSV FC Winterswijk (zondag) 2 0
Duel 4 DZC’68 FC Zutphen (zaterdag) 0 6
Duel 5 VV Viod SV Concordia-Wehl 1 1
Duel 6 VV Gendringen Longa’30 0 4
Duel 7 Warnsveldse Boys SC Varsseveld 1 1
Duel 8 VV Vorden SP Lochem 5 0
2e ronde A Categorie Thuis Uit   Uitslag
13-nov VV Vorden AZSV
13-nov SC Varsseveld DVC’26
13-nov Longa ’30 DZSV
13-nov VV VIOD DZC’68

Vorden JO15-1 speelde maandagavond heel knap met 1-1 gelijk tegen VVG’25 door een doelpunt van Stef Jansen. In de poulefase moeten zij hierna nog 1 wedstrijd thuis tegen FC Zutphen op woensdag 14 november. Vorden en VVG’25 hebben beide 1 punt uit twee wedstrijden en de beide koplopers VIOD en FC Zutphen spelen vanavond hun tweede wedstrijd tegen elkaar.

In de Beltona ‘Onder 21’ Competitie speelde Vorden gisterenavond in Deventer haar eerste wedstrijd tegen Sportclub Deventer. De overige twee tegenstanders in deze poule zijn De Tubanters 1896 en Concordia Wehl en deze beide ploegen spelen volgende week hun eerste wedstrijd. Vorden heeft voor dit elftal, waarbij spelers op 1-9-2018 21 jaar of jonger moeten zijn en het team aangevuld mag worden met twee dispensatiespelers die op 1-9-2018 23 jaar of jonger zijn, een selectie van 24 spelers uit het 1e (4), 2e (4), 3e(9) en JO19-1(7) elftal, waarbij er nog aangevuld kan worden uit een poule van 11 dispensatiespelers (1e-5, 2e-5 en 3e-1). Gisterenavond waren de 9 spelers uit het 1e elftal en 2 spelers van de JO19-1 niet beschikbaar vanwege de wedstrijd van Vorden 1 tegen Sportclub Lochem 1 in de Achterhoek Cup en ging trainer Luc Feukkink met 14 (vier uit 2e, zes uit 3e en vier uit de JO19-1) spelers richting Deventer. Vorden ‘O21’ verloor met 5-1 na een 4-0 ruststand van de rood-witten uit Deventer en mogen nu drie keer achter elkaar thuis spelen, namelijk op 30 oktober tegen Concordia Wehl, 20 november tegen De Tubanters en 11 december tegen Sportclub Deventer. Op 26 februari en 20 maart speelt het team dan nog twee uitwedstrijden tegen Concordia en De Tubanters.