Vorden, 10 april 2017 – Vorden 1 heeft gisterenmiddag een fraaie 1-3 voorsprong in de laatste 20 minuten tegen 10 man van OBW toch nog weg gegeven en verloor zodoende twee hele belangrijke punten in de strijd om de 3e en 4e plaats. Door doelpunten van Daan Horstman, Ate Barendsen en Stefan Eggink kwam Vorden 1 telkens op voorsprong, nadat OBW in de 1e helft door een penalty de stand nog op 1-1 had gezet. Met nog 20 minuten te spelen en OBW met 10 man leek de 9e overwinning van de geel-zwarten dit seizoen een feit, maar doordat keeper Robin Verstege zich totaal verkeek bij een indraaiende corner werd het in de 84e minuut nog 2-3. Tot overmaat van ramp werd het in de 90e minuut zelfs nog 3-3 toen de 2,05 lange keeper van OBW een voorzet op het doel kopte en deze bij de 2e paal werd gepromoveerd tot doelpunt.

Vorden 1 had gisterenmiddag alle omstandigheden mee, want de gehele selectie was fit (dus 15 man en een reservekeeper), OBW speelt op kunstgras, een heerlijk voorjaarszonnetje en geen druk meer voor de drie degradatieplaatsen. OBW daarentegen had met hele andere omstandigheden te maken, want voor de zoveelste keer dit seizoen moest trainer Isselman improviseren met zijn opstelling en dit keer waren er twee A-jeugdspelers die toegevoegd werden aan het 1e elftal. Verder dient OBW in de laatste 5 weken nog de nodige punten bij elkaar te sprokkelen om de strijd met Rheden, Rood Wit en WAVV zodanig te beslissen dat zij drie ploegen onder zich gaan houden. Het 1e elftal begon dan ook sterk aan de wedstrijd en met de opstelling Verstege, Stokman, Kortstee, Eggink, Abbink (Sam), Oosterhuis, Böhmer, van der Veen, Horstman, Barendsen, Hiddink werd OBW direct terug gedrongen. Vooral voorin liet Daan Horstman zien dat hij in deze fase van de competitie weer vaak dreigend is, altijd diep gespeeld kan worden en met zijn gevaarlijk indraaiende voorzetten vanaf links heel vaak voor gevaar zorgt. In de 7e minuut leidde dit al tot een 0-1 voorsprong toen aan de rechterkant, nadat Bart Stokman ook al een keer als rechtsback de achterlijn had gehaald, een voorzet bij Ate Barendsen eindigde, maar deze raakte de bal net niet lekker. De bal stuiterde echter precies voor de voeten van de  inkomende Daan Horstman en deze schoot vanaf 5 meter de bal keihard onderkant lat en aangezien de bal daarna weer het veld in stuiterde en in de handen van de lange keeper van OBW terecht kwam, was er even enige consternatie: wel of niet achter de lijn! Terwijl op het veld bij de eredivisiewedstrijd PSV-Willem II twee professionele scheids- en grensrechters behept met oortjes, een 4e man, meer conditie dus dichter op de situatie niets hadden kunnen zien, was het in Zevenaar voor de twentse scheidschrechter van 20 meter afstand zo klaar als een klontje. Zeer gedecideerd wees hij naar de middenstip en met zijn lichaamshouding liet hij geen enkele twijfel liet bestaan over de juistheid van zijn beslissing. Er waren ook geen protesten vanaf de kant van de blauw-witten uit Zevenaar, alhoewel het wel vreemd was dat niemand aangaf dat Daan Horstman, na het tikje van Ate Barendsen, buitenspel stond op het moment dat hij de bal op doel schoot.

Vorden 1 bleef de betere ploeg, vond elkaar makkelijker en was dus zoals gezegd steeds dreigend vanaf de linkerkant met Daan Horstman. Het elftal straalde ook veel zelfvertrouwen uit en won ook (op het oog) met veel gemak de duels door spelers als Roy Böhmer, Koen Oosterhuis, Sam Abbink en natuurlijk Stefan Eggink en Bart Stokman. Maar in het voetbal is het hebben van zelfvertrouwen en het doorslaan naar arrogantie een flinterdunne scheidslijn en daar heeft Vorden 1 zich deze middag aan vertild. Want ondanks de suprematie, de ideale omstandigheden, de 0-1 voorsprong en de dreiging in de voorhoede, sloop er toch iets in de ploeg bij Vorden 1, dit gaat niet meer mis, de punten zitten in de pocket. De wedstrijd kantelde echter na zo’n 20 minuten nadat bij Vorden er een aantal keren balverlies werd geleden, waarna er niet direct werd omgeschakeld maar er nog minutenlang werd na gemompeld dat de scheidsrechter het toch echt verkeerd had gezien en dat het onterecht was dat er niet werd af gefloten. In een paar minuten tijd gebeurde dit twee keer en ondanks dat aanvoerder Stefan Eggink nog een paar keer verbaal het team waarschuwde en aangaf dat er gewoon op de ‘normale’ manier door gevoetbald moest worden, kreeg OBW toch lucht van deze onvrede aan geel-zwarte kant. Echte voetballers, routiniers, spelers met een uitstekende wedstrijdinstelling en mentaliteit, voelen dat ook aan en bij de thuisclub was dit de nummer 19, de 31-jarige middenvelder Tinneveld. Hij behoort weliswaar niet eens tot de meest getalenteerde voetballers deze middag, maar is wel op een slimme, sluwe en met meer dan een gemiddelde wedstrijdtechniek constant aanspeelbaar en maakt ook logische keuzes zonder balverlies te leiden. Deze speler stuwde zijn ploeg meer naar voren en probeerde zodoende enkele speldenprikken uit de delen en vanuit een corner was hij al een keer dichtbij de gelijkmaker toen zijn kopbal net langs de verkeerde kant van de paal verdween, maar even later was het toch raak. Wederom had deze speler, Tinneveld, een hoofdrol in dit verhaal want zijn schot vanaf 20 meter werd door Bart Stokman in het zestienmeter gebied met de arm tegen gehouden. De scheidsrechter gaf direct een penalty en tevens een gele kaart voor Stokman. De penalty werd feilloos binnen geschoten en de stand werd in de 22e minuut weer gelijk. Toch kon Vorden nog met een voorsprong gaan rusten want wederom werd Daan Horstman in de 35e minuut aan de linkerkant weg gestuurd en zijn voorzet bij de 1e paal werd technisch perfect met de buitenkant van de voet door Ate Barendsen tot doelpunt gepromoveerd. Maar eigenlijk zag je bij het juichen en vieren van dit doelpunt al dat het niet meer om te keren proces bij Vorden 1,  ‘dit komt vanmiddag wel goed en de punten zitten in de pocket’,  al was ingezet. In plaats van elkaar in de armen te vliegen en gezamenlijk het doelpunt te vieren liep iedereen als een streep naar de dug-out om water te drinken en kwam doelpuntenmaker Ate Barendsen er met een lauwe ‘low-five’ vanaf.

In de 62e minuut kreeg de nummer 6 op het middenveld van OBW zijn tweede gele kaart en vanaf dat moment moest de thuisploeg met 10 man verder en toen in de 70e minuut Stefan Eggink uit een vrije trap van Sam Abbink met zijn hoofd de 1-3 aantekende leek het helemaal ‘kat in het bakkie’ voor de geel-zwarten. Maar zoals zo vaak in de voetbalsport gebeurt nou weer net het omgekeerde bij de ploeg in een meertalsituatie….. In plaats van het veld breed te houden, op balbezit te spelen, druk vooruit te houden en met veel inzet en energie de bal in de ploeg willen te houden, krijgt juist een ander mechanisme de overhand in de koppies van de spelers. Met de gedachte dat je een mannetje meer hebt, wordt er gedacht dat je net iets minder druk hoeft te zetten, net niet zoveel achter een tegenstander hoeft aan te lopen en net iets minder arbeid hoeft te verrichten als bij ’11 tegen 11′.  Vorden raakte de grip op het middenveld kwijt en de achterhoede kon schreeuwen wat ze wilden, maar telkens kwam OBW weer opzetten vanuit die middenlinie en toen in de 84e minuut zelfs een corner in één keer in het doel verdween, stond de wedstrijd ineens helemaal op de kop. OBW ging nog volle bak spelen om toch die gelijkmaker te scoren en toen in de 90e minuut de blauw-witten een vrije trap kregen ter hoogte van de cornervlag aan de linkerkant ging zelfs de 2,05 meter lange doelman van OBW mee naar voren. Hij kopte de voorzet vanaf 11 meter op het doel en bij de 2e paal werd hij keurig binnen getikt. Grensrechter Ronald de Beus vlagde terecht voor buitenspel, maar net als bij het eerste doelpunt van Vorden keek de scheidsrechter niet eens naar zijn assistent en wees gedecideerd naar de stip.

Vorden 1 verloor twee dure punten in de strijd om het toetje van de competitie (3e en/of 4e plaats) , aangezien Concordia Wehl en FC Winterswijk tegen elkaar gelijk speelden. De grote winnaar van deze speelronde, naast RKZVC dat wederom een stap dichterbij de titel is gekomen, is AZC geworden dat met een 4-1 overwinning op Leones op de 2e plaats terecht is gekomen, terwijl alle concurrenten dus punten verloor of vrij was (Spero). Vorden 1 staat nu op een gedeelde 6e plaats met 29 punten en speelt komende zaterdagavond om 17.00 uur thuis de inhaalwedstrijd tegen Leones. Op tweede paasdag speelt het 1e elftal tegen Concordia in Wehl.