Er was nog één ronde te gaan in de nacompetitie van 2018-2019 en dat waren de finales voor een plek in de 1e klas en een plek in de 2e klasse. Gisterenmiddag heeft de Zweef (1e klas) de strijd gewonnen met 1-0 van WAVV (1e klas) waardoor de ploeg uit Wageningen is gedegradeerd naar de 2e klas. De beide finales om een plek in de 2e klas ging enerzijds tussen Eendracht’30 en VDZ (12-13 2I en 6 periodekampioenen 3C en 3D) en anderzijds tussen NEO uit Borne (3e klas) en Overwetering uit Olst (12-13 2J en 6 periodekampioenen 3A en 3B). Eendracht’30 won de ene finale en blijft dus in de 2e klasse I en NEO won de finale tegen Overwetering waardoor de ploeg uit Borne promoveert naar de 2e klas en Overwetering degradeert naar de 3e klas. Hieronder een opsomming van de mutaties in de beide 2e klassen in afdeling Oost van de KNVB (Zondag).

In 2I is Orion gepromoveerd naar de 1e klas en zijn Warnsveldse Boys en AZC gedegradeerd. Hun plaatsen worden ingenomen door WAVV uit Wageningen dat na één jaar 1e klas weer terug komt in de 2e klasse I en de kampioenen MASV uit Arnhem en DIO uit Druten van de 3e klasse C en D. In 2J is Voorwaarts uit Twello gepromoveerd naar de 1e klas en zijn MVV’29 (Mariaparochie-Almelo), Overwetering (Olst) en Luctor et Emergo (Almelo) gedegradeerd. Hun plaatsen worden ingenomen door de degradant uit de 1e klas, BWO uit Hengelo (Ov) en de kampioenen Eilermark (Enschede) en Wijhe’92 van 3A en 3B en de promovendus NEO uit Borne via de nacompetitie.

De definitieve indeling van de 2e klasse I en 2e klasse J wordt begin juli bekend gemaakt door de KNVB.