Vorden 1 heeft vanmiddag voor de vierde keer op rij verloren in de 2e klasse I en dit keer moest het met 1-3 het onderspit delven tegen Eilermark uit Enschede. Vorden zit duidelijk in de hoek waar de klappen vallen en dat kwam vanmiddag tijdens de warming-up en in het eerste half uur van de wedstrijd direct al weer naar voren. Gijs van der Veen en Kris Koning zijn de laatste weken flink geblesseerd geraakt en vanmiddag kwam daar tijdens de warming-up nog een keer Bas Abbink bij met een hamstringblessure. Na 25 minuten spelen liep ook Luuk Smit een flinke hamstringblessure op en moest zich laten wisselen en vijf minuten later verliet Werner Rondeel het veld, nadat hij van de uitstekend spelende nummer 10 van Eilermark een flinke tik op zijn enkel kreeg. Tot overmaat van ramp werden in de 2e helft twee uitstekende kansen op de 2-0 om zeep geholpen en had het net geen geluk toen na een 1-2 achterstand de stand_in Stefan Eggink net een teenlengte tekort kwam bij een scrimmage in het vijfmetergebied. Allemaal situaties waar een elftal in de ‘winning-mood’ een antwoord op weet te vinden, maar bij een team in de huidige situatie van Vorden 1 uiteindelijk een nederlaag tot gevolg heeft. Wel dient vanmiddag gezegd te worden dat Eilermark op basis van pure voetbalklasse de wedstrijd verdiend heeft gewonnen, maar het zit de geel-zwarten in deze fase van de competitie dus ook zeker niet mee, waardoor een 10e plaats met 19 punten uit 19 wedstrijden nu de tussenstand is. 

Trainer Wouter Schouten had een kwartier voor aanvang van de wedstrijd direct al een lastige puzzel op te lossen, toen bleek dat Bas Abbink zodanig geblesseerd was geraakt aan de hamstring dat spelen deze middag onmogelijk bleek te zijn. Hij besloot om Werner Rondeel te laten starten, maar hield op dat moment nog maar vier reservespelers over.  De 15 spelers waarmee de wedstrijden tegen Eilermark werd aangevangen waren : Robin Verstege – Bart Stokman, Bas Kortstee, Sven Mulder, Niels Rondeel – Koen Oosterhuis, Sander Visser, Luuk Smit – Werner Rondeel, Jurre Heij, Nick Ziggers als basisopstelling en Stefan Eggink, Daan Horstman, Jacco Kettelerij en Tomas Oonk als reservespelers. Sam Abbink (afwezig), Kris Koning, Gijs van der Veen, Bas Abbink en Frank Hiddink (alle vier geblesseerd) behoorden dus tot de afwezigen. In de gehele wedstrijd was het wedstrijdbeeld dat Eilermark meer spelaandeel had en dus ook het meeste balbezit , maar de thuisclub de meeste en betere kansen kreeg. Zo ook in het eerste half uur van de wedstrijd, waarbij de geel-zwarten zich vaak in een min of meer 4-4-2 opstelling terug plooiden op eigen helft en daarna vanuit een duelwinst of het onderscheppen van een inspeelpass of onderbreken van een combinatie van de blauw-witten uit Enschede  er gevaarlijk uit kwamen. Zo werd Sander Visser vaak in dergelijke tegenstoten aan de linkerkant met het gezicht vooruit aangespeeld en dreigde hij daarna naar binnen om een combinatie aan te gaan of zelf te schieten of soleren en was het aan de rechterkant vaak Werner Rondeel wie zich prima onderscheidde door vaak in de loop aangespeeld te worden rondom de 16-meter en van daaruit enkele dreiging creëerde. Na een kwartier kwam de beste kans van Vorden in de eerste helft tot stand, toen Werner Rondeel vanaf de rechterkant een prima terug getrokken lage voorzet produceerde, maar de gesmoorde bal viel net niet goed voor de beide meegelopen spelers van Vorden.  Ook middenvelder Luuk Smit deelde in dit eerste half uur een aantal keren van die aanvallende prikken uit door in het zestienmetergebied te verschijnen, zo ook in de 25e minuut toen hij vanaf randje 16 een prima schotkans kreeg nadat de bal via een combinatie precies voor zijn voeten viel. Bij het uithalen was direct al te zien dat de reden van het te zachte schot duidelijk gezocht moest worden in lichamelijke malheur. Hij bleef met een pijn verschoten gezicht op de grond liggen en greep met zijn hand direct naar de achterkant van zijn been ….. hamstring. Wouter Schouten besloot om Stefan Eggink in te brengen, de 35-jarige oud 1e-elftal speler die sinds zijn afscheid in 2019 nu alweer voor het vierde seizoen in het 2e elftal speelt. Stefan ging op zijn vertrouwde positie centraal achterin spelen en nam samen met Bas Kortstee de spits van Eilermark voor zijn rekening en Sven Mulder schoof door naar een plek op het middenveld. In deze fase kwam Vorden 1 aan de leiding op een wijze zoals de wedstrijd dus verliep in het eerste half uur. Een aanvalsopzet  van Eilermark werd op eigen helft keurig onderschept en door een prima voorwaartse tegenstoot werd Nick Ziggers zo’n 40 meter vanaf het doel aangespeeld en kon hij na een prima aanname en wegdraai-actie richting het doel af lopen. Op zo’n 25 meter van het doel te zijn aangekomen besloot Nick deze loopactie te vervolgen met een prima schot waarop de uitstekende keeper van Eilermark, ondanks een touche, geen antwoord op had. Een prima opsteker voor de geel-zwarten en zeker ook voor Nick Ziggers zelf, die zo graag weer de vorm en onbevangenheid van afgelopen seizoen wil terug vinden.

Niet snel daarna moest ook Werner Rondeel het strijdveld verlaten omdat hij teveel last had van zijn enkel, nadat hij ongelukkig was neer gekomen bij een flinke charge/overtreding op het middenveld van de nummer 10 van Eilermark. Werner werd vervangen door een andere oud gediende Daan Horstman. Daan is vorig jaar, na 10 jaar 1e elftal, gestopt als selectiespeler en speelt nu in het 4e elftal van v.v. Vorden, maar door afwezigheid van 2e elftalspeler Bart Jansen, werd er deze middag een beroep gedaan op deze 29-jarige buitenspeler. De laatste 10 minuten gebeurde er geen noemenswaardige zaken meer in beide zestienmetergebieden en werd er dus gerust met een 1-0 tussenstand. De wedstrijd werd overigens door het afkeuren van het hoofdveld, gespeeld op het kunstgrasveld en tijdens de pauze was het met een bomvolle kantine helemaal goed te merken dat deze wedstrijd, ondanks het slechte weer, goed bezocht werd. De ruim 300 toeschouwers zagen de 2e helft een zelfde wedstrijdbeeld als tijdens het eerste bedrijf. Een constant in balbezit zijnde Eilermark dat met drie man achterop, inclusief een vrije verdediger (aanvoerder) gezegend met een heerlijke wreeftrap, steeds maar weer of via een combinatie via de prima spelende nummer 10 van de blauw-witten of via een ‘kantwissel’ na een wreeftrap van de aanvoerder een aanval richting het doel van Vorden wilde opzetten. Vorden zakte in op eigen helft en probeerde met succes op bepaalde momenten erg kort te zitten op het middenveld en van daaruit met een tegenstoot gevaarlijk te worden. Vooral Koen Oosterhuis speelde hierin een cruciale rol, want hij kon een paar keer optimaal gebruik maken van zijn duelkracht en puur op snelheid en wendbaarheid een aanval onschadelijk maken en direct daarna de actie voorwaarts in te zetten. In de 60e minuut kwam wederom uit een dergelijke situatie de bal terecht aan de rechterkant van veld bij Sander Visschers en hij kon de bal direct over de verdediging richting Daan Horstman plaatsen en doordat laatstgenoemde de bal uitstekend in de loop aannam, had hij 25 meter van het doel ook al geen last meer van de uitgespeelde laatste man van Eilermark. De vorden-aanhang hield met spanning haar adem in, want het zou toch niet …. maar alleen voor de doelman aangekomen besloot Daan met een passeerbeweging links om de keeper te lopen, terwijl deze met een katachtige reactie de bal ontfutselde van de voeten van Daan.  Nog geen 10 minuten later kwam er wederom een goede counterkans van Vorden en nu was het Jurre Heij die vanaf 40 meter in actie werd gezet en met de bal aan de voet de ruimte in kon lopen die achter de verdediging van Eilermark telkens ontstond. Er ontstond een drie tegen twee situatie waarbij Jurre net niet het juiste moment kon vinden om de geheel vrij staande Sander Visschers aan te spelen. Hij moest dus, aangekomen op de 16-meterlijn de bal naar binnen kappen en gaf toen de bal breed op de meegelopen Nick Ziggers, maar jammer genoeg verdween zijn schot met rechts over het doel, hoog in de vangnetten.

Eilermark bleef maar opbouwen en aandringen, maar eerlijk is eerlijk dit leverde tot aan de 70e minuut geen noemenswaardige kansen op. Zeker kwam Eilermark via de vleugels een paar keer gevaarlijk opzetten, maar de lage, vaak terug getrokken, voorzetten werden allemaal prima verdedigd door de Vorden-verdedigers en daarmee onschadelijk gemaakt. Toch merkte je wel dat met nog ruim een kwartier op de klok, dat het steeds meer ‘wegperen’ werd achterin bij Vorden en er dus geen tegenstoot meer geplaatst kon worden, omdat de voorhoede niet meer bereikt werd. Tevens werd het aanvalsspel van Eilermark gevarieerder en veel gevaarlijker, omdat de uitstekend spelende nummer 10 van Eilermark nog dieper ging spelen en telkens als vierde aanvaller in het zestien-meter gebied verscheen. In de 75e minuut kreeg rondom de middenlijn de linksback van Eilermark de bal in zijn bezit nadat hij uitstekend was weg gedraaid van twee spelers van Vorden en met een uitstekende ingehouden boogbal de linksbuiten aan het werk zette. Deze kon aangekomen bij de achterlijn en na een uitstekende lichaamsbeweging en balbehandeling de bal hard en laag voorzetten. Er gingen twee spelers van Eilermark richting ‘de eerste paal’ en op de punt van de vijfmeterlijn leek de bal in eerste instantie alleen maar geschampt te worden, maar daardoor caramboleerde de bal precies voor de voeten van de nummer 10, Dehly Narwold, en deze gaf uiteindelijk het beslissende tikje: 1-1. Het betekende niet alleen de gelijkmaker in deze wedstrijd, maar ook nog eens het 75e doelpunt van deze middenvelder verdeeld over de clubs Glanerbrug, Sportclub Glanerbrug, FC Het Centrum en Eilermark.  De formatie uit het grensdorp Glanerbrug rook bloed en ging vol voor de winst en nog geen vijf minuten later was er wederom een aanvalsopzet vanaf de linkerkant. Ditmaal werd niet de achterlijn gezocht maar besloten voor een breedtebal op de zo’n 20 meter recht voor het doel staande beste man van het veld Lesley Nahrwold (10). Deze koos op de drukste plek van het veld ineens de juiste oplossing en gaf direct met zijn linkerbeen een heerlijke steekbal die precies achter Niels Rondeel bij ‘de tweede paal’ voor de voeten kwam van de buitenspeler: 1-2.

Vorden besloot om de laatste 10 minuten achterin 1:1 te spelen en stuurde Stefan Eggink als extra spits mee naar voren. Een compliment voor de mannen van trainer Wouter Schouten is hierbij zeker op zijn plaats, want het getuigt van veel mentaliteit, weerbaarheid en inzet om na 80 minuten enorm veel vuile meters te hebben gemaakt, erg hard hebben moeten vechten, knokken, lopen en proberen aanvalsopzetten onschadelijk te maken, dan ineens op de helft van de tegenstander te gaan spelen. Het lukte Vorden 1 zelfs zonder direct de lange bal op Stefan te spelen, want in de combinatie werd o.a. Sander Visschers twee keer zeer fraaie vrij gespeeld en kon hij aangekomen in het 16 metergebied met een voorzet net niet een medespeler van Vorden bereiken. Telkens moest Vorden 1 daarna weer in de ‘achteruit’ om de tegenstoot van Eilermark onschadelijk te maken, maar ook dat lukte in deze fase erg goed, waarna vanaf de 85e minuut er dan weer een hoge bal richting Stefan werd getrapt. Vorden hoopte in deze fase op een scrimmage, een duel waarbij de bal een keertje goed zou komen te vallen en dat lukte om precies te zijn in de 89e minuut. De bal viel na een kopduel rondom de vijfmeterlijn  stil op de grond en even leek Stefan Eggink vanuit een lichamelijk duel half vallend  alsnog vrij in te kunnen schieten, maar hij kwam net een teenlengte tekort waardoor de bal smoorde. Bij de volgende inzet, waarbij de uitstekende doelman de bal van de voeten van de reeds liggende Stefan Eggink plukte, floot de scheidsrechter terecht voor het aanvallen op de keeper en was de laatste kans op een resultaat verkeken voor Vorden. In een tegenaanval in de 93e minuut werd het uiteindelijk zelfs nog 1-3, nadat doelman Robin Verstege even daarvoor met een ongelofelijk reflex een inzet onschadelijk had gemaakt. Tegen deze laatste inzet was zelfs hij niet bestand en zodoende moest Vorden haar wonden likken, vierde Eilermark een klein feestje met haar aanhang inclusief rook- en vuurwerk en verlieten de vorden-supporters teleurgesteld het kunstgrasveld richting kantine en/of uitgang met de wetenschap dat er wederom een wedstrijd verloren was gegaan.

Aangezien Suryoye M. wist te winnen en AZC een gelijkspel behaalde en Schalkhaar, Lemelerveld en Witkamers alle drie verloren, staat Vorden 1 nu op een gedeelde 10e plaats met 19 punten samen met AZC. Volgende week zondag spelen juist beide clubs tegen elkaar in Zutphen, dus dat beloofd wederom, naast een fraai affiche, ook een spannende en interessante wedstrijd te worden.

Klik op de site van Johan Bolink voor een fraaie fotoreportage met daarbij o.a. onderstaande foto van het schot van Nick Ziggers tijdens de 1-0.