Het 1e elftal van v.v. Vorden heeft gisterenavond haar eerste oefenwedstrijd van het seizoen 2022-2023 op het traditionele Quick (PAX)toernooi in Hengelo Gld met 3-1 gewonnen van Keyenburgse Boys. Het team van de trainers Wouter Schouten en René Nijenhuis kwam met 17 spelers naar Hengelo toe en in de 2e helft werd er na een uur spelen zodanig gewisseld dat alle spelers aan hun speelminuten kwamen. De overwinning zorgt ervoor dat er zondagmiddag voor de toernooiwinst gespeeld gaat worden, want de andere wedstrijd op het toernooi eindigde in een 4-1 overwinning voor PAX op de in het eveneens in de 3e klasse uitkomende Ruurlo. Vorden speelt zondagmiddag om 13.00 tegen Ruurlo en PAX zal om 14.00 uur uit komen tegen Keyenburgse Boys. Na afloop is de prijsuitreiking en een gezellig feest met de vordense inbreng van DJ TiTom.

Vorden 1 kwam in een redelijk vertrouwde opstelling aan de start en alleen Frank Hiddink en Bas Kortstee werden gemist wegens blessures. Daan Horstman, Rik Schröer en Musa Dagdelen zijn gestopt en Dion Besselink is bezig aan zijn laatste drie maanden van de langdurige revalidatie na een kruisband operatie. In de basisopstelling van Vorden 1 begon routinier en aanvoerder Bart Stokman (32) gisterenavond aan zijn 16e seizoen in het 1e elftal en ook Sam Abbink (28) en doelman Robin Verstege (27) mogen zich inmiddels tot de routiniers rekenen want zij starten gisteren beide in de basis voor hun 12e seizoen. Naast deze 3 sterkhouders dient ook nog Frank Hiddink (30) genoemd te worden, die binnenkort wanneer hij weer volledig fit is zijn eerste wedstrijd zal gaan spelen in zijn 14e seizoen in het 1e elftal. Verder herbergt de selectie van zo’n 18 spelers een grote groep midden- en begin twintigers en heeft trainer Wouter Schouten vanuit de JO19 nog enkele 19- en 20 jarigen toegevoegd. De volledige opstelling was als volgt : Robin Verstege (27) – Bart Stokman (32), Bas Abbink (27), Sven Mulder (24) – Luuk Smit (24), Sam Abbink (28), Koen Oosterhuis (27), Siebren Bijenhof (26), Niels Rondeel (22) – Gijs van der Veen (26), Kris Koning (22). Zonder dus de geblesseerde Frank (30), Bas (25) en Dion (20) werd de groep gisterenavond gecomplementeerd met Tomas Oonk (18), Jurre Heij (19), Bart Jansen (20), Chico Lindenschot (19), Sander Visschers (18) en Nick Ziggers (19) .

Vorden 1 begon matig aan de wedstrijd tegen Keyenburgse Boys op het  3e veld van PAX, terwijl op het veld ernaast (2e) de wedstrijd PAX tegen Ruurlo gespeeld werd. Vlak voor aanvang van de wedstrijd werd de prima onderhouden grasmat ook nog voorzien van een licht miezerbuitje en naast een prachtige regenboog leverde dit ook nog eens een heerlijk bespeelbaar veld op. Maar het leek wel of de spelers in het geel-zwart ff moesten wennen aan elkaar, de bal, een wedstrijd spelen en dus die gladde grasmat, want telkens schoot de bal van hun voet af, werden ballen net te hard en dus niet zuiver ingespeeld, waren één-tweetjes telkens te hard, gingen steekballen over de achterlijn en moesten eerste aannames regelmatig gecorrigeerd worden met een sliding of een duel. Het spel was dus rommelig en aangezien er te weinig vastigheid aan de bal aanwezig was, kreeg Keyenburgse Boys, ondanks dat het 2 klassen lager speelt, de overhand en kon het in het eerste half uur ook regelmatig op de helft van Vorden aanspeelbaar zijn en gevaarlijk door komen. Vorden 1 had ondanks de moeizame start echter zomaar op 1-0 kunnen komen, toen Gijs van der Veen in de 11e minuut ineens vrije doorgang kreeg en met de bal aan de voet alleen op de doelman af kon stormen. Zijn inzet ging echter net naast, waardoor het 0-0 bleef. Keyenburgse Boys speelde vanuit een 4-3-3 formatie en speelde met hun centrale duo 1:1 tegen onze beide spitsen en aangezien Vorden met een 3-5-2 ook 1:1 speelde tegen de drie aanvallers van Keyenburgse Boys , was het onvoorstelbaar dat in het eerste half uur door Keyenburgse Boys regelmatig de vrije man gevonden kon worden op hun middenveld. Naast het matige spel aan de bal was dus ook de afstemming en de organisatie op het middenveld zonder bal ook onvoldoende. Dit kwam vooral aan het licht bij een aantal omschakelmomenten na aanvallen van Vorden, waarbij het  voorkwam dat er met een afgeslagen voorzet zo maar vier á vijf mensen voor de bal bleven staan en zodoende het middenveld en achterhoede in een ondertal situatie terecht kwamen. Keyenburgse Boys was in het eerste half uur ook nog eens fit en conditioneel sterk en kon zodoende telkens gevaarlijk door komen en de 0-1 uit een prima afstandsschot met het linkerbeen in de 14e minuut was dan op dat moment een verdiende voorsprong. In de fase na deze openingstreffer moest Robin Verstege nog een aantal keren handelend optreden en zorgde een uitstekende reactie in de korte  hoek er zelfs voor dat het geen 0-2 werd. Na zo’n half uur leek het wedstrijdbeeld ietwat te kantelen en kwam Vorden in balbezit iets beter voor de dag dan in de beginfase van de wedstrijd. Vooral aan de rechterkant was het regelmatig Luuk Smit die met een goede voorzet de voorwaartsen aan het werk zetten. Een uitstekende counter, met Gijs van der Veen als aanspeelpunt en daarna een uitstekende voortzetting na een wegdraai-actie, was in de 30e minuut ook een bewijs dat de geel-zwarten ietwat beter aan de bal werden, ondanks dat de opening op rechts niet de gelijkmaker opleverde. Dit was in de 35e minuut wel het geval, toen wederom vanaf de rechterkant Luuk Smit een goede voortzetting had, maar zijn pass door Gijs van der Veen net niet verzilverd kon worden. De rebound vanaf keeper Björn Grotenhuys werd echter door Niels Rondeel keurig binnen geschoten en zodoende kwam voor de rust toch nog de 1-1 op het scorebord.

In de tweede helft kon je nog meer zien dat de vermoeidheid bij tegenstander Keyenburgse Boys parten begon te spelen en Vorden kon dus direct vanaf het begin de toon zetten. Het zette hoger druk, was snel weer in balbezit nadat Keyenburgse Boys een aanvalspoging op ging zetten en denderde ook regelmatig van achteruit mee naar voren, waarbij vooral rechtsback Bart Stokman zich regelmatig liet gelden. Na een klein kwartier, waarin trouwens de 2-1 van Vorden werd afgekeurd, kwamen in één keer de zes vervangers vanaf de bank in het veld en werden Robin Verstege, Sam Abbink, Koen Oosterhuis, Siebren Bijenhof , Gijs van der Veen en Luuk Smit vervangen door de hierboven genoemde youngsters Tomas (keeper), Jurre, Bart, Chico, Sander en Nick. Vorden 1 kon het betere spel direct na de rust ook na deze wissels voortzetten en het jeugdige elan bracht zelfs nog extra energie en loopvermogen met zich mee. Het was Nick Ziggers die zich direct liet gelden en met een prima schot, net buiten het 16-metergebied, keeper (en hoofdsponsor en oud speler van Vorden) Björn Grotenhuys kansloos liet en de 2-1 aantekende. De beweeglijke en snel draaiend en kerende Sander Visschers had al een paar keer van zich laten horen en zien, toen hij in de 81e minuut onreglementair onderuit werd gehaald in een 1:1 duel met Björn en Bas Abbink de toegekende penalty keurig binnen mocht schieten; 3-1. Jurre Heij viel nog op met een uitstekende solo waarbij hij maar liefst vier spelers voorbij snelde, Bart Jansen liet een aantal keren aan de linker zijkant een goede voortzetting zien, Chico gaf met een uitstekende schouderduw en daarmee voorwaarts in balbezit kunnen blijven, nog maar weer eens aan dat hij een enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn eerste seizoen vorig jaar in het 2e elftal en Tomas Oonk kon weliswaar zijn talent niet tonen doordat er geen werk aan de winkel was voor hem, maar zijn vastigheid in de opbouw en vooral zijn uitstraling en rust zorgde ook voor tevreden gezichten langs de kant bij het technische duo Wouter Schouten en René Nijenhuis.

Vorden 1 won uiteindelijk verdiend met 3-1 van 4e klasser Keyenburgse Boys, na een matige 1e helft en een betere, snellere en in balbezit vastere 2e helft. Zondagmiddag zullen de geel-zwarten aantreden tegen Ruurlo en staat naast een nuttige oefenwedstrijd ook de toernooiwinst op het spel, waarbij de andere koploper in de tussenstand, PAX won met 4-1 van Ruurlo, aan moet treden tegen Keyenburgse Boys. Mochten er in de eindstand van de poule twee of meerdere ploegen op een gelijk aantal punten eindigen, dan tellen ook nog de penalty’s mee, die na afloop van iedere wedstrijd worden afgewerkt. Vorden schoot er gisteren vier van de vijf binnen, net als  Keyenburgse Boys. Pax verloor de penaltyreeks van Ruurlo met 1-4.