Vorden 1 heeft gisterenavond op haar eigen Europlanit Buitensportpark een even belangrijke als verdiende overwinning behaald. Met een 2-0 ruststand door doelpunten van Sam Abbink en Koen Oosterhuis werd de 2e helft aangevangen, waarin het lange tijd leek dat de wedstrijd eenvoudig uitgespeeld kon worden. Een tegentreffer via een kopbal in de 72e minuut zorgde toch nog voor een lastig laatste kwartier dat uiteindelijk via Kris Koning alsnog goed werd afgesloten : 3-1. Door het verlies van VIOD (de nummer 12) is het gat deze nacompetitie om degradatie-plek nu 8 punten geworden. Daarentegen staan de geel-zwarten nu nog maar 2 punten achter op de nummer vier DVC’26, Eendracht’30 en Spero, met alle drie 33 punten. Deze vierde positie kan een plaats in de nacompetitie voor promotie opleveren, wanneer SDOUC de 3e periode pakt.

Het blijft altijd een gepuzzel van jewelste, die verdeling van de nacompetitieplekken wanneer de kampioen ook een periode heeft gepakt. Wanneer de kampioen een periode heeft gewonnen, dan wordt deze periodetitel door gegeven aan het team dat als hoogste in de ranglijst is geëindigd zonder dat het zelf een prijs heeft gewonnen. In het geval van de huidige competitie van Vorden 1 , de 2e klasse I, hebben Union (staat nu 3e) en WSV (staat nu bovenaan) dus reeds een periodetitel behaald en staat SDOUC er nu het beste voor in de 3e periode. Toevallig zijn deze drie periodekampioenen (SDOUC moet dan wel de 3e periode winnen) dus ook de nummers 1, 2 en 3 in de ranglijst en wanneer dan één van deze ploegen kampioen wordt dan gaat de periodetitel van deze ploeg dus naar de eerstvolgende ploeg in de ranglijst zonder prijs. De nummer twee heeft dan al een periodetitel, de nummer drie ook, dus neemt dan de nummer vier (de hoogst geëindigde ploeg zonder prijs) de periodetitel van de kampioen over. Mocht SDOUC de 3e periode dus winnen, dan wordt deze 4e plaats op de ranglijst erg belangrijk en nu er door Vorden gisterenavond een flink gat is geslagen met de nummer 12 VIOD, kan de ploeg van trainer Wouter Schouten zich hier nu volledig op richten.

Het zal de komende vier wedstrijden voor deze strijd in de 2e klasse I dit wel moeten doen zonder de langdurig geblesseerde Bas Kortstee en Gijs van der Veen. Beide hebben afgelopen week te horen gekregen dat zij met hun blessures waarschijnlijk dit seizoen niet meer aan het spelen komen en hebben zich dus moeten voegen in de ziekenboeg samen met Luuk Smit en Dion Besselink. Wouter Schouten had voor deze twee plekken in zijn wedstrijdselectie van DCS gisterenavond Kevin Vliem van het 2e elftal en Bram Garritsen van de JO19-1 toegevoegd. Vorden 1 begon met Robin Verstege, Bart Stokman-Bas Abbink-Sven Mulder, Rahem Pabai-Kris Koning-Sam Abbink-Niels Rondeel, Frank Hiddink-Nick Ziggers en Koen Oosterhuis en begon met deze basisopstelling goed aan de wedstrijd. DCS werd terug gedrongen op eigen helft en Vorden had een licht overwicht een dus met een iets groter spelaandeel. DCS kwam er zeker in het eerste half uur ook wel een paar keer gevaarlijk uit en had een aantal aanvallen via de rechterkant, waar de snelle rechtsbuiten bij betrokken was. Maar Sven Mulder won als linkerverdediger deze duels duidelijk op punten en sowieso stond de achterhoede met verder Bart Stokman en Bas Abbink en de uitblinkende doelman Robin Verstege gisterenavond goed te spelen. In dit soort wedstrijden, waarbij je een licht voordeel hebt in het spelaandeel, is het extra belangrijk om 1-0 voor te komen, omdat je dan dit lichte voordeel met extra rust en vertrouwen kunt uitbouwen. Voor Vorden 1 kwam ditmaal deze 1-0 dan ook als geroepen, toen in de 27e minuut Sam Abbink met een prachtige vrije trap vanaf 20 meter via de binnenkant van de paal de openingstreffer aantekende. Vorden 1 hield een licht overwicht en bleef ook behoorlijk hoog druk zetten, waarbij vooral Sam Abbink een aantal keren de aanjager was vanuit het middenveld. In de 42e minuut, dus vlak voor het rustsignaal, was er weer een dergelijk moment toen DCS via de rechterkant rustig wilde opbouwen. Het direct opjagen van Vorden leek in eerste instantie geen resultaat op te leveren, maar na de 3e pass van DCS drukte in dit geval Niels Rondeel goed door en leverde dit uiteindelijk dan alsnog balbezit op voor de geel-zwarten. Maar dan komt misschien wel het moeilijkste onderdeel van het afjagen, want eenmaal in balbezit ben je altijd direct in voorwaartse beweging (je jaagt nu eenmaal van achteruit op) en kom je altijd in de drukte te voetballen Met een hoge adrenaline door het winnen van het duel en een behoorlijke snelheid aan de bal loop je dan rechtstreeks richting de achterhoede van de tegenstander en regelmatig zie je dan juist weer balverlies door gebrek aan controle en overzicht. Niels Rondeel liet in dit geval zien hoe het wel moest, want na zijn interceptie bleef hij keurig in balbezit en passeerde in volle druk zelfs zijn volgende tegenstander en kwam zodoende met zijn sterke linkerbeen keurig in positie om de vrijstaande Koen Oosterhuis prima aan te spelen op zo’n 7 meter voor het doel. Half met de rug naar het doel draaide daarna Koen zijn inzet via wederom de binnenkant van de paal het doel in: 2-0!

Vorden 1 liet direct na de rust zien dat het op dezelfde wijze door wilde gaan en het initiatief wilde blijven nemen. Toch was het DCS dat het eerst schot op doel loste, maar het rolletje vanaf een meter of twintig leverde geen problemen op voor Robin Verstege. Vorden kreeg daarentegen een aantal goede kansen om de derde treffer te maken, maar had vooral pech in de 57e minuut toen een goede voorzet, van de nu alweer voor de derde achtereenvolgende wedstrijd prima spelende Rahem Pabai, bij de 2e paal keihard tegen de lat aan werd geschoten door Niels Rondeel. De doelman van DCS blesseerde zichzelf bij deze actie, maar kon na een langdurige behandeling gelukkig gewoon weer verder. Er kwamen nog een aantal mogelijkheden waarbij het opviel dat de meertal situatie rondom het 16 metergebied telkens net niet goed werd uitgespeeld. Maar Vorden 1 voelde zich comfortabel en speelde ook een goede wedstrijd tot dan toe, echter met nog een kwartier te spelen werd een scherpe voorzet van de linkerkant uitstekende binnen gekopt door DCS en ineens was de stand 2-1 geworden. Vanaf dat moment deed Vorden nu net hetgeen wat je dan juist niet moet doen en dat is inzakken en de ruimtes maar blijven dicht lopen en steeds in de breedte de bal volgen. Tot overmaat van ramp werd dan in balbezit de bal ook nog eens veel te wild en direct naar voren gespeeld, waardoor er geen enkele kans was voor de beide ingevallen spitsen Musa Dagdelen en Daan Horstman om leder in bezit te krijgen. DCS domineerde volledig het spel en bracht telkens de bal zo snel mogelijk richting het 16-metergebied, waarbij vermeld dient te worden dat Robin Verstege ook in deze fase vaak de situaties meester was. Toch kwam er nog een hele goede kans vanaf 7 meter afstand, die door DCS maar net over werd gekopt. Het inbrengen van Kevin Vliem (Vorden 2) zorgde uiteindelijk de laatste 10 minuten voor de gewenste rust. Hij speelde in balbezit de bal wel in de breedte en/of naar voren en vooral laag over de grond en in de voeten. De vordense spitsen werden op deze momenten niet de diepte in gestuurd met onmogelijke ballen, maar juist aangespeeld om te kaatsen of een één-twee op te zetten. Uit één van deze situaties kwam uiteindelijk in de allerlaatste minuut ook het derde doelpunt tot stand, toen Kris Koning uiteindelijk op zo’n vijfentwintig meter voor het doel de bal ineens over de keeper krulde en na Union uit nu alweer voor de tweede maal vanaf deze afstand raak schoot.

Een prima afsluiting van een goede wedstrijd (vijf kwartier), die uiteindelijk ook verdiend met 3-1 werd gewonnen. Vorden heeft nu 31 punten uit 22 wedstrijden en jarenlang was je dan klaar met de competitie (competitie van 12 en 22 wedstrijden), maar sinds 2014 spelen de standaardteams in een competitie van 14 en dient iedereen dus nu nog 4 wedstrijden extra te spelen. In deze vier wedstrijden zal Vorden proberen nog een aantal ‘extra’ punten te pakken om zodoende te strijden voor die wellicht een nacompetitieplek opleverende 4e plaats. De geel-zwarten beginnen zondagmiddag aanstaande thuis tegen Concordia Wehl aan deze laatste serie van vier en u bent dan weer van harte welkom op ons Europlanit Buitensportpark om 14.00 uur.