Vanaf vandaag wordt van de serie ‘Ons Dorp’ de aflevering van Vorden uit 1949 uitgezonden op TV Gelderland.  Deze film brengt ons terug naar het jaar 1949 toen de filmploeg van Adolfs in Vorden neerstreek en het belangrijkste dorpsfeest ‘Koninginnendag’ vast legde. Op het marktplein worden de attracties van de plaatselijke kermisexploitant de Vries al opgebouwd. En als de brandweer uitrukt voor een manhaftige oefening zien we in een hoek van het beeld de paal voor het vogelschieten staan. Hoewel Vorden bekend staat als het achtkastelendorp komen er daar maar twee in beeld. Wel wandelt er heuse adel voor de camera langs: Arend baron van Westerholt van kasteel Hackfort die bij leven al bekend stond als de “lastigste man van Vorden”. Verder brengen de filmers een bezoekje aan de plaatselijke trots: fietsenfabriek EMPO. Ook komt onze eigen club in beeld als bij een optocht vanaf de ‘Raffaissenbank’ (Nu Bloemendaal-Wiegerinck) achtereenvolgens gymvereniniging Sparta, de paardrijvereniging ‘de Graafschaprijders’, SV Ratti en v.v. Vorden het dorp in wandelen. Geniet van deze fraaie beelden met commentaar van Wim Polman en de helaas na het uitbrengen van deze film in april 2020 overleden Johan Norde. 

Middels bemiddeling van de Oudheidkundige Vereniging Oud Vorden werden vorig jaar de Vordenaren Wim Polman (85) en Johan Norde (78) door Omroep Gelderland benaderd om de film van commentaar te voorzien. Daarvoor togen beide mannen naar de studio van Omroep Gelderland in Arnhem. “We hadden thuis de film diverse malen bekeken en onszelf van een draaiboek voorzien om de film te kunnen becommentariëren. We herkenden bijna alle beelden. Het was een prachtige ervaring die we niet hadden willen missen. Het is dan ook ontzettend jammer dan Johan Norde de uitzending niet meer kan meemaken”, aldus Wim Polman. Aan het eind van het programma zit een tekstblok dat melding maakt van het tussentijds overlijden van Johan Norde. Beide mannen hebben een verleden bij onze club, waar zij als junior en beginnend senior spelend lid zijn geweest. Op onderstaande foto’s staan Wim Polman (bovenste foto, staand 3e van rechts) en Johan Norde (onderste foto staand 5e van links)  als voetballer van de A1 respectievelijk uit 1952 en 1960 keurig in het gelid (tekst gaat door onder de foto)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

In de film (onderstaande link) zijn o.a. de voetballers Jan Uenk en Tinus Maalderink van v.v. Vorden te herkennen.

Klik hier voor de aflevering van ‘Ons Dorp’ – Vorden