Het is een aloud gezegde die voornamelijk in de muziek- en theaterwereld gebruikt wordt, wanneer er een uitvoering of première op het programma staat en dit vooraf gegaan wordt door een slechte generale. Wanneer wij dit  echter nu op Vorden 1 projecteren dan zou dit betekenen dat komende zondag in de eerste competitiewedstrijd tegen SDC’12 uit Denekamp er een goed resultaat behaald gaat worden. Want vanavond in de laatste oefenwedstrijd tegen FC Zutphen werd er namelijk een matige en voornamelijk in het eerste half uur zelfs een belabberde vertoning op de mat gelegd. Vorden 1 werd volledig overlopen en naast de vier doelpunten kreeg FC Zutphen ook nog twee opgelegde kansen vanaf de vijfmeter-lijn om de score nog hoger uit te laten komen. Nadat de rust werd bereikt met een 4-1 stand, terwijl in de laatste 10 minuten Vorden 1 al iets meer blosjes op de wangen kreeg, werd er in de 2e helft het één en ander omgezet en gewijzigd. De geel-zwarten maakten er ineens een echte wedstrijd van en speelden voornamelijk op de helft van de tegenstander en dicteerden nu het spelbeeld. Vier uitgespeelde kansen leverden twee doelpunten op en naast Sander Visschers, die in de 1e helft al de 4-1 had gescoord werd er nog twee keer gescoord en liep Vorden 1 in tot 4-3. Het laatste woord was toch voor FC Zutphen en zodoende verliest het team van de trainers Wouter Schouten en René Nijenhuis in vier dagen tijd voor de 2e keer met dikke cijfers en hebben de geel-zwarten 11 doelpunten moeten incasseren. Maar als het gezegde uit komt, kan dit wellicht zondag resulteren in een goede première …..

Alles liep verkeerd in de eerste 20 minuten, aan de bal met de eerste aanname, korte pasjes, lange ballen en combinaties die te kort, te hard en onzuiver waren. Maar het liep ook verkeerd  wanneer Vorden 1 de bal niet had en dat was in deze openingsfase van de wedstrijd veelvuldig het geval. Constant werd er in de as van het veld gebruik gemaakt van de zogenaamde ‘overlap’ door FC Zutphen en kwam de driemans-achterhoede van Vorden telkens weer in een ondertal situatie terecht. Vanaf de kant was het allemaal heel duidelijk te zien waar het mis ging, maar in het veld werd er door niemand ingegrepen en bleef Vorden 1 maar volharden in het tactisch onjuiste verdedigende plan en maakte telkens de verkeerde keuzes. FC Zutphen had een driemansvoorhoede die dicht bij elkaar speelde en constant in beweging was rondom de als aanspeelpunt fungerende nummer 9. Daarachter had FC Zutphen een driemans-middenveld, waarbij heel slim de nummer 22 bijna als rechtsbuiten werd geposeerd. Er was zodoende heel veel ruimte tussen de voorhoede en het middenveld, omdat de thuisploeg in een soort 4-2-4 speelde en daarvan maakte FC Zutphen achter elkaar gebruik van.  De twee overgebleven middenvelders van FC Zutphen kwamen telkens over hun voorhoede heen en keer op keer keken Koen Oosterhuis, Kris Koning, maar ook de voorhoedespelers Jurre Heij en Nick Ziggers halverwege de loopactie met een gezicht van ‘neem maar over’ en stopten met het achter hun tegenstander aanlopen. Aangezien Niels, Bas A. en Bart Stokman achterin één op één speelden viel er niets over te nemen en verschenen achter elkaar de lopende mensen van FC Zutphen door de as alleen in het 16-metergebied. In 20 minuten tijd was de stand al 4-0 en zelfs bij het mis tasten van doelman Thomas Oonk bij het tweede doelpunt was de oorzaak toch  weer een gevaarlijke diepe bal, waarbij de lopende speler van FC Zutphen alleen op de doelman van v.v. Vorden af kwam. Thomas kwam uit, twijfelde of de bal nog net in het 16-metergebied op te pakken was, maar koos op het laatste moment  toch om door lopen en liep toen net buiten de 16-meter precies onder de stuiterende bal door. Het was belabberd wat de ploeg in het eerste half uur liet zien, want juist het sterke punt van het 1e elftal in de laatste seizoenen, de stabiele verdediging en de organisatie vanuit het blok op het middenveld, was helemaal weg. Nog twee keer kwam de thuisploeg gevaarlijk en snel rondom de 16-meter naar voren gesneld, maar gelukkig voor Vorden werden deze twee pogingen vanaf 5 meter niet op juiste waarde ingeschat. Na een half uur kwam er toch ineens de 4-1 op het fraaie verlichte scorebord te staan, maar dat was ook pas de eerste keer dat Vorden in het 16-metergebied van FC Zutphen terecht kwam. Eindelijk werd met een combinatie elkaar gevonden en uiteindelijk was het Sander Visschers die met een lage voorzet de linksback van FC Zutphen verraste en precies op het juiste moment voor hem kroop en daarna doeltreffende afrondde. Nog geen vijf minuten later kreeg Sander Visschers nog een goede kans, maar deze inzet vanaf randje 16-meter ging maar net voorlangs. Inmiddels had Luuk Smit zich opgeofferd en speelde als linkshalf (wingback) helemaal linksback op de nummer 22, zodat in ieder geval de ‘vrije man’ niet telkens aan deze kant van het veld gevonden werd. Hierdoor verdween ook de vrijheid en de combinaties in deze positie op het veld en kreeg FC Zutphen daardoor ook niet meer de gelegenheid om met loopacties vanaf het middenveld er overheen te komen en zodoende werd het iets rustiger voor de neus van doelman Thomas Oonk.

In de rust werd er gewisseld door trainer Wouter Schouten en keepte Esli Lindenschot, afgelopen weekend voor het eerst weer actief sinds zijn blessures in de afgelopen vijf maand, de 2e helft, Verder kwam Bas Kortstee in het veld, want ook hij is sinds afgelopen weekend weer fit, en tenslotte kwamen Sam Abbink en Siebren Bijenhof het centrale middenveld duo Koen Oosterhuis en Kris Koning aflossen. Later in de 2e helft kwam Werner Rondeel nog in het veld voor Luuk Smit. Het fenomeen 1e en 2e helft is in het voetbal heel vaak niet te analyseren en dus ook niet te verklaren. Alsof beide partijen van shirt hadden gewisseld, zo greep Vorden ineens het initiatief, bepaalde ineens Vorden het spel en kwamen de geel-zwarten steeds vaker op de helft van FC Zutphen te spelen. Gijs van der Veen speelde zich na 10 minuten prima vrij en passeerde de keeper door de bal rechts langs hem heen te tikken en zelf er links omheen te gaan. Uit een scherpe hoek schoot hij daarna nog knap binnen, maar jammer genoeg eindigde deze inzet tegen de paal. Niet veel later werd Gijs van der Veen alleen voor de keeper gezet en moest hij de scherpe harde lage voorzet ineens en volop in de loop op doel schieten en dit keer ging zijn inzet net voorlangs. Toch kwam de 4-2 op het scorebord toen in de 58e minuut een doelpunt werd gescoord, weliswaar door een FC Zutphenspeler. In de 63e minuut werd het zelfs 4-3 en gingen de supporters uit Vorden er ff voor zitten. Uit een prima indraaiende voorzet tikte de spits van FC Zutphen echter in de 70e minuut de 5-3 binnen en toen leek het alsnog beslist. Toch was het een nog een enerverend laatste kwartier waarin Vorden echter niet meer tot echte grote kansen kwam en zodoende een slechte generale kende voor de première van aanstaande zondag, maar we weten nu hoe het gezegde luidt…..