Gisterenavond werden de halve finales gespeeld van de nacompetitie 2021-2022 en in de klasse van v.v. Vorden was ‘onderaan’ VIOD nog verwikkeld in een hevige strijd en ‘bovenaan’ speelden SDOUC en UNION tegen elkaar. VIOD speelde voor één plek in de 2e klasse, maar verloor kansloos met 4-0 van Witkampers in Laren. Zodoende is de ploeg uit Doetinchem na Concordia en Quick 1888 de derde ploeg uit 2I wie degradeert naar de 3e klas. De vervangers van deze drie ploegen zijn in ieder geval de kampioenen uit de 3e klas OBW en Beuningse Boys en de derde plek zal hoogstwaarschijnlijk worden ingenomen door de winnaar van de nacompetitiefinale tussen Witkampers en vv Doetinchem. Bovenaan is kampioen WSV natuurlijk al gepromoveerd naar de 1e klas, maar de winnaar van de nacompetitie zal eveneens een treetje hoger gaan spelen.  In de kwartfinale werd DVC’26 kansloos met 3-0 verslagen door Bon. Boys en lag er dus direct al uit, maar de andere twee ploegen uit 2I, SDOUC en Union plaatsten zich beide wel voor de halve finale en speelden gisterenavond tegen elkaar. Union uit Nijmegen (Malden) won met 0-2 in Ulft en zodoende weten wij in ieder geval dat de ploeg van trainer Jan Vreman ook volgend seizoen in de 2e klasse I uit blijf komen. Union speelt zondag de finale tegen Achilles’12 uit Hengelo (OV) en de winnaar zal dus net als de kampioenen WSV en NEO ook promoveren naar de 1e klas.

Het schema voor de beide 2e klassers (I – Gelderland) en J -Overijssel) met de degradanten uit de 1e klas en de promovendi uit de 3e klas ziet er nu, met de drie finales Union-Achilles’12, Witkampers-Doetinchem en Reutum-Avanti W. nog in het verschiet,  als volgt uit:

STEVO Gedegradeerd 1E
BVC’12 Gedegradeerd 1E naar zaterdag
Tubantia Gedegradeerd 1E naar zaterdag
1 WSV Kampioen 2I NEO Kampioen 2J
2 SDOUC 2I Bon. Boys 2J
3 Union Kans op promotie 2I (Union-Achilles) Achilles’12 Kans op promotie 2J
4 DVC’26 2I Grol 2J
5 VVG’25 2I Schalkhaar 2J
6 DIO 2I ATC’65 2J
7 Vorden 2I Eilermark 2J
8 Spero 2I Suryoye-M. 2J
9 Eendracht’30 2I Lemelerveld 2J
10 Varsseveld 2I BWO 2J
11 DCS 2I SDC’12 2J
12 VIOD Gedegradeerd 2I (Witkampers-Doetinchem) Wijhe Gedegradeerd 2J
13 Quick 1888 Gedegradeerd 2I (Reutum-Avanati W.) VOGIDO Gedegradeerd 2J
14 Concordia Wehl Gedegradeerd 2I Barbaros Gedegradeerd 2J
Beuningse Boys Kampioen 3C AZC Kampioen 3D
OBW Kampioen 3B De Tukkers Kampioen 3A