In het tweede bekerweekend is er bij v.v. Vorden door verschillende redenen niet volledig gespeeld bij vooral de jeugd. Vorden JO19-1 kreeg een afmelding van Sp. Neede JO19-1 wegens te weinig beschikbare spelers, JO17-1 speelde eigenlijk tegen FC Dinxperlo, maar deze wedstrijd is verzet naar 8 oktober en tenslotte kon de JO15-1 uit tegen VVO in Velp na de warming-up wegens een complete overstroming van zowel het veld als de kleedkamers onverrichte zake weer naar huis. Bij de senioren kwamen alle teams wel in actie en speelden de Dames van VR2 haar eerste thuiswedstrijd gelijk tegen HMC’17 VR1 (2-2) en liet VR1 in Hengelo tegen PAX VR1 zien wat de verhoudingen zijn in de Gemeente Bronckhorst, want na de 8-0 overwinning tegen Basteom werd nu PAX VR1 met 7-1 verslagen. Vorden 1 won haar tweede bekerwedstrijd in de poule tegen Witkampers uit Laren en komt dus nu op 3 punten uit 2 wedstrijden in een poule met DZC’68, Voorwaarts Twello en Witkampers. Ga voor alle uitslagen van de vordense teams in dit weekend naar de Johan Stapper – Uitslagenservice op deze site.

Vorden 1 trad vandaag aan met de 19-jarige doelman Tomas Oonk in de basis. Deze eerste-jaars senior heeft in de afgelopen twee seizoenen al regelmatig mee getraind met de selectie, met enige regelmaat de rol van reserve doelman bij het 1e elftal opgepakt, vorig seizoen een serie competitiewedstrijden in het succesvolle jaar van het 2e elftal gekeept en al een aantal keren in oefenwedstrijden bij het 1e elftal onder de lat gestaan. Gisterenmiddag stond hij echter voor de eerste keer in de basis in een officiële wedstrijd van het 1e elftal en hij kan, geheel in lijn van zijn ontwikkeling in het afgelopen jaar, terug kijken op een zeer geslaagd optreden. Tegenstander Witkampers, dat dit seizoen ook in de 2e klas bij Vorden is ingedeeld, werd voor de rest bestreden met de volgende 10 spelers in het veld : Bart Stokman-Bas Abbink-Sven Mulder, Werner Rondeel, Koen Oosterhuis, Kris Koning, Sam Abbink – Nick Ziggers, Jurre Heij, Luuk Smit. Vorden 1 had de laatste 2 wedstrijden voor een ietwat gewijzigde opstelling in de voorhoede gekozen, maar zoals zo vaak wordt de uitvoering van een systeem veel meer beïnvloed door de individuele kwaliteiten en kenmerken van een speler, dan door de theoretische benaming van het systeem. Doordat tegen Woezik en Voorwaarts Gijs van der Veen als diepste spits was opgesteld, kreeg je automatisch door zijn sterke spel met de rug naar het doel en altijd fungerend als centraal aanspeelpunt, dat de overige twee spitsen er dan vlak achter gaan spelen om met het gezicht naar het doel de afvallende ballen te kunnen ontvangen. Gisterenmiddag speelde Nick Ziggers, Luuk Smit en Jurre Heij in de voorhoede en geen van deze drie bezit de specifieke kwaliteiten om als aanspeelpunt te fungeren en vullen deze rol dan ook op een andere wijze in. Het was mooi  en ook goed om te zien hoe vooral Luuk Smit en Jurre Heij telkens de diepte zochten en zich vooral in de eerste helft steeds nadrukkelijk wisten te melden in het 16-metergebied. Het begin van de wedstrijd was sowieso voor Vorden 1 en acteerden direct met goed positiespel en dwingende acties veelal op de helft van de tegenstander. In deze fase kwam dan ook de verdiende 1-0 op het scorebord, door een uitstekende aanval die begon met een vrije trap op het middenveld. Uiteindelijk kwam de bal aan de rechterkant terecht bij Nick Ziggers en deze gaf een heerlijke voorzet, afdraaiend met binnenkant voet en voldoende snelheid, die vanaf zo’n 7 á 8 meter afstand door Jurre Heij voorbij de 2e paal uitstekend binnen werd gekopt. Witkampers had in deze beginfase moeite met de snelheid van het spel, maar moest ook aantreden met een flink gewijzigde samenstelling en daardoor ook ff wennen aan elkaar. De lijst met maar liefst 8 afwezigen had met spits Daan Hento de meest opvallende geblesseerde speler en noopte trainer Jeroen van der Tol van Witkampers tot vele aanpassingen die er zelfs voor zorgde dat oud 1e elftal- en betaald voetbalspeler maar sinds twee jaar in het 2e spelende Sander Kok (36) weer een wedstrijd mee speelde in het 1e elftal. Tot overmaat van ramp moest ook deze routinier geblesseerd het veld verlaten en laten wij hopen dat de knieblessure mee valt.

Toch kwam na 14 minuten een kentering in de wedstrijd doordat slordig balverlies op het middenveld van Vorden in de omschakeling uitstekend werd afgestraft door Witkampers. De achterhoede van Vorden stond tegen de middenlijn aan en dus ‘open’ en doordat na het balverlies van Vorden er direct diep werd gespeeld op rechterspits Christiaan Beuzel, kon Sven Mulder het sprintduel niet meer winnen en moest hij lijdzaam toe zien hoe Witkampers alleen voor keeper Tomas Oonk beheerst de 1-1 liet aantekenen. Vanaf dat moment was het spel van Vorden niet meer zo dwingend, niet meer zo goed en werd het dus ook een evenwichtigere wedstrijd, waarbij Witkampers nog een aantal keren in de uitvallen gevaarlijk rondom en in de 16-meter verscheen van Vorden. In de laatste fase van de 1e helft kwam Vorden weer iets meer aan de bal, drong het Witkampers weer iets meer terug op eigen helft en legde daarmee de basis voor de 2e helft, waarin het weer de overheersende partij was.

De 2e helft speelde Vorden namelijk weer tegen de middenlijn aan, probeerde telkens in de opbouw de vrije man of op het middenveld op aan de zijkant te vinden en wilde het uiteindelijk via combinaties en één-tweetjes met de voorhoedespelers komen tot goede doelkansen. En terwijl het veldspel en dus het dwingende voetbal op de helft van de tegenstander een ruime voldoende opleverde en dus ook het overwicht in de wedstrijd, was de uiteindelijke eindfase van de aanval veelal ondermaats en kon er zodoende ook te weinig worden afgedwongen om te spreken van een uitstekende 2e helft. Wel kwamen de geel-zwarten op de verdiende voorsprong van 2-1 doordat in de 53e minuut Bas Abbink een corner uitstekend wist binnen te knikken en deze voorsprong kwam uiteindelijk ook niet meer in gevaar. In de laatste 25 minuten kwamen Gijs van der Veen, Sander Visschers en Niels Rondeel nog in het veld en gezien het feit dat het aanvalsspel van Vorden in de 2e helft juist een aanspeelpunt als Gijs van der Veen prima zou kunnen gebruiken, lukte het jammer genoeg te vaak net niet om de combinatie op te zetten of aan te gaan. Ook de één-tweetjes van Sander Visschers waren hoopvol en dreigend qua opzet, maar lukten telkens net niet waardoor ook in het laatste kwartier er geen grote kansen meer werden gecreëerd. Door slordig balverlies op het middenveld kwamen in de laatste 10 minuten de Witkampers er zelfs nog een aantal keren zeer gevaarlijk uit en leverde een koddig moment met een typisch stuiterend balletje tegen de paal zelfs nog bijna de gelijkmaker op.

Al met al werd het dus een verdiende 2-1 overwinning van Vorden, met een uur lang prima en dwingend positiespel op een weliswaar gehavend, maar wel naar de mogelijkheden goed acterend Witkampers. Trainer Wouter Schouten heeft gisterenmiddag zijn 14 spelers allemaal weer in actie gezien en de komende week sluit Bas Kortstee ook nog eens aan. Dit houdt in dat alleen Dion Besselink, Frank Hiddink en Chico Lindenschot nog geblesseerd zijn en moeten we nog even afwachten hoe de hamstringblessure van Gijs van der Veen in de laatste minuten van de wedstrijd eruit ziet. Van de gehele selectie van 35 spelers zijn er dus vier geblesseerd en missen we doelman Robin Verstege de komende 2 zondagen omdat hij afwezig is wegens een overzeese vakantietrip. Komende zaterdag speelt Vorden haar laatste bekerwedstrijd tegen DZC’68 en dan zal tevens de groep van 16 spelers en 2 keepers bekend zijn en daardoor ook de namen van het 2e elftal.

Met dank aan de website van Witkampers voor bovenstaande twee foto’s, waarbij de winnende kopbal van Bas Abbink in beeld is gebracht en er tevens een goed beeld is geschetst van het talrijke publiek voor deze bekerpot met een aanzienlijk aandeel uit Laren.