Vandaag heeft de KNVB de bekerindeling voor de seniorenteams in de A-categorie bekend gemaakt. Voor zowel Vorden 1 als Vorden 2 is het nu duidelijk welke tegenstanders zij treffen in de eerste drie weekenden van september. De KNVB heeft sinds 2017 bepaald dat in de 1e ronde (poulefase) alleen 1e en 2e klassers bij elkaar in spelen en tevens alleen 3e,4e en 5e klassers. Ploegen uit de 4e divisie (oude Hoofdklasse) stromen pas in tijdens de knock-out fase. FC Zutphen (za), Grol en RKZVC zijn uit de vissenkom gerold en dat houdt in dat Vorden 1 een aantal oude bekenden tegen komt, waarvan 2 tegenstanders uit de 1e klas. Het 2e elftal speelt tegen drie ploegen uit de regio Apeldoorn en treft de voor hun onbekende tegenstanders Albatross, Beekbergen en Columbia.

Het 2e elftal van Vorden speelt in de res. 2e klas en treft zodoende in de poulefase ook alleen ploegen uit de res, 2e-, res. 1e- en Hoofklasse. Vorden 2, dat in het seizoen 2021-2022 nog tot de kwartfinale was doorgedrongen, maar door Corona niet de gelegenheid heeft gekregen om het bekeravontuur destijds te volbrengen, komt in september uit tegen res. 1e klasser Columbia 2 (Apeldoorn) en res. 2e klassers  Albatross 2 (Uchelen) en Beekbergen 2. De selectie van de trainers Stijn Wentink en Hugo van Ditshuizen speelt dit seizoen voor het tweede achtereenvolgende seizoen in de res. 2e klas en dient de uitdaging uit te gaan om de 2e ronde te halen, aangezien de nummer 1 en 2 zich plaatsen voor de knock-out fase.

Beekbergen 2
Columbia 2
Vorden 2
Albatross 2

Vorden 1 komt dus uit in de bekercompetitie tegen zaterdag 2e-klasser FC Zutphen, dat afgelopen seizoen kampioen is geworden en vanuit de 3e klasse is gepromoveerd. Ondanks dat deze buurtvereniging op zaterdag speelt hebben wij de oranje-zwarten de laatste 7 seizoenen al twee keer getroffen, beide keren in het bekertoernooi. Ook speelden beide ploegen vorig jaar nog tegen elkaar in een oefenwedstrijd tijdens de voorbereiding op het seizoen 2022-2023.

De tweede opponent in het bekertoernooi is RKZVC en deze succesvolle dorpsclub uit Zieuwent kennen wij uit de vele confrontaties in de periode dat beide clubs in de 4e klas speelden (2000 t/m 2010) en in de seizoenen 2013-2014 en 2014-2015 in de 3e klas en 2015-2016 in de 2e klas. De ploeg van toenmalig trainer Laurens Knippenborg presteerde het om maar liefst drie seizoenen achter elkaar kampioen te worden en zodoende van de 3e, naar de 2e, naar de 1e en uiteindelijk zelfs naar de Hoofdklasse (4e divisie) te promoveren. Na vijf seizoenen op het hoogste amateurniveau te hebben gespeeld moeten de withemden een stapje terug doen en spelen zij dit seizoen in de gemengde 1e klas. Vorden 1 heeft voor het laatst tegen RKZVC gespeeld in het bekertoernooi van 2016-2017, toen de kersverse toenmalige 1e klasser met 0-0 op ons hoofdveld gelijk speelde.

Tenslotte komt Vorden 1 de kampioen van de 2e klasse H, Grol uit Groenlo tegen in de bekerpoule. Ook Grol zijn wij tegen gekomen in de 2e klas, toen in 2015-2016 de blauw-witten uit de 1e klas waren gedegradeerd. In dat seizoen traden wij drie keer aan tegen de Grollenaren en alle drie keer werd er gewonnen (competitie en Achterhoek Cup). Grol, dat na vier jaar 3e klas en drie jaar 2e klas, nu weer in de 1e klas uit komt, was twee seizoenen geleden ook nog de tegenstander van Vorden in een oefenwedstrijd tijdens de voorbereiding op het seizoen 2021-2022.

Vorden 1
Grol 1
RKZVC 1
FC Zutphen 1

De wedstrijden van Vorden 1 en Vorden 2 worden afgewerkt in de weekenden van 2-3, 9-10 en 16-17 september en zowel bij het 1e als 2e elftal zullen de nummers 1 en 2 van de poule zich plaatsen voor de 2e ronde (knock-out fase). De wedstrijdindeling en wie wanneer uit of thuis moet spelen, wordt morgen bekend gemaakt door de KNVB.

Op vrijdag 11 augustus wordt de bekerindeling bekend gemaakt voor de overige elftallen van v.v. Vorden, zowel bij de senioren als bij de jeugd.

Klik op onderstaande foto voor een samenvatting op YouTube van FC Zutphen-Vorden uit 2016-2017

Grol – v.v. Vorden uit het seizoen 2015-2016 (1-3)

Vorden – RKZVC uit het seizoen 2016-2017