Het was niet alleen een derby, niet alleen de wedstrijd van onze trainer Michel Feukkink tussen zijn huidige en nieuwe club, niet alleen een wedstrijd tussen twee 90-jarigen, maar vooral een wedstrijd waarin een ‘vorentscheidung’ om de laatste plaats kon plaats vinden. Als Vorden 1 namelijk zou winnen van Warnsveldse Boys dan was het gat 8 punten geworden en met nog twee extra wedstrijden in het verschiet hadden de geel-zwarten daarmee voorlopig de laatste plaats uit haar gedachten kunnen halen. De derby werd echter gewonnen door de ploeg waarvan afgelopen week trainer Knuiman werd ontslagen en assistent Olaf de Ruyter als interim op de bank zat en door de winst van de Boys is de strijd om de 14e plaats (degradatieplaats) en de plaatsen 12 en 13 (nacompetitie) weer helemaal open. Het belooft na zondagmiddag nog een hele spannende strijd te worden in het rechter rijtje van 2I.

Nadat voor de wedstrijd Jan Visser werd gehuldigd als ‘Lid van Verdienste’ van v.v. Vorden en daarna de aftrap vooraf werd gegaan aan een minuut stilte wegens het overlijden van oud bestuurslid en Opa van linksbuiten Cas, de heer Dick Lankorst, begon de wedstrijd net als deze twee momenten van vreugde en verdriet …. het kon alle kanten op! Vorden was weliswaar iets vaster, iets beter in balbezit en dwong daarmee ook meer spelaandeel af, maar de tegenstoten, de directe aanvallen en daarmee ook de kansen van Warnsveldse Boys waren zeker zo gevaarlijk en dreigend als die van de thuisclub. Een nachtmerrie voor iedere keeper zorgde er echter voor dat geheel onverwachts de 0-1 op het scorebord kwam te staan, want in de 10e minuut trapte keeper Robin Verstege volledig over de bal heen en vanaf een meter of tien kon gelegenheidspits Steijn Obdeijn eenvoudig de openingstreffer aantekenen. De 24-jarige Robin Verstege, die in 8 jaar tijd en ruim 175 wedstrijden in het 1e elftal alleen thuis in 2013 tegen SML een keer een dergelijke misser heeft begaan, bleef rustig en stoïcijns als altijd zijn ding weer doen en liet dit negatieve voorval niet in zijn gedachten toe. Warnsveld kwam via deze treffer natuurlijk wel in een zetel en had haar gewenste scenario te pakken. Na een roerige week, een trainerswissel, een laatste plaats, slechts vier overwinningen en met 44 tegendoelpunten de meest gepasseerde verdediging kon de ploeg een dergelijk cadeautje goed gebruiken en vanaf dat moment groeide de ploeg ook in de wedstrijd. Het knokte en verdedigde dat het een lieve lust was en had met 20 jarige keeper Erik Wijnbergen een zeer goede en betrouwbare sluitpost. En in balbezit werd vrij snel de diepte gezocht en kon er via aanspeelpunt Obdeijn vaak door gevoetbald worden met de snelle opkomende middenvelders. Op deze wijze werd het ook 0-2 toen aan de rechterkant een scherpe voorzet binnen werd getikt door Jesper Nagtegaal. Daar tussendoor had Vorden ook zeker haar momenten gehad om de gelijkmaker te produceren maar waren Sven Mulder en Daan Horstman waren net niet doeltreffend bij schoten vanaf 10 á 15 meter. De grootste kans op de gelijkmaker was echter voor Frank Hiddink die, na een prima combinatie van Vorden over drie schijven, de bal keurig kreeg aangespeeld maar het leder net teveel ‘onder zich kreeg’ en daardoor de bal teveel liftte en zodoende alleen voor doelman Wijnbergen over schoot. Net voor de 0-2 beleefde Vorden ook nog een hachelijk moment toen een voorzet van rechts door Warnsveldse Boys direct op de lat dwarrelde en daarmee zowel de aanvallers van Warnsveld als de verdedigers van Vorden verraste, waardoor in de rebound er geen reactie meer kwam.  Één minuut voor rust werd de gehele 1e helft prachtig samengevat toen in een halve minuut aan de ene kant een harde kopbal van Stefan Eggink via de onderkant van de lat het veld weer in stuiterde en in de tegenstoot Warnsveldse Boys via een verkeerde terugspeelbal van Daan Horstman alleen voor de keeper kwam, maar gelukkig voor Vorden de bal onlogisch over het doel wipte.

In de tweede helft wist Vorden wat het haar te doen stond, namelijk zo snel mogelijk ‘der anschlusstreffer’ maken en er zodoende weer een wedstrijd van maken met uitzicht op een resultaat. En eigenlijk heeft het ook de gehele 2e helft hier aanspraak op gemaakt, maar het vele balbezit, de vele intercepties bij tegenstoten van Warnsveldse Boys, het betere positiespel en het aandringen op de helft van Warnsveldse Boys zorgde niet voor opgelegde kansen en al zeker niet voor de gewenste 1-2. Warnsveld bleef keurig op de been door prima verdedigend werk, hard werken op het middenveld goede intercepties van keeper Wijnbergen. De gewenste 1-2 bleef dan ook uit en pas in de 80e minuut kon er eindelijk een gaatje gevonden worden, toen Frank Hiddink ver bij de 2e paal een voorzet tegendraads inkopte en zodoende weer een beetje hoop bij de geel-zwarten terug bracht. De grootste kans op de gelijkmaker kwam direct daarna toen na een prima opzet van de sterk spelende Daan Horstman via de linkerkant de bal terecht kwam bij Bas Kortstee. De mee naar voren gedirigeerde centrale verdediger draaide fraai weg van zijn tegenstander en half in de draai schoot hij daarna van 17 meter de bal maar net naast de verre paal. Ook in de laatste vijf minuten was het ‘billen knijpen’ voor de Warnsveldse Boys maar de zo gewenste 2-2 viel niet meer en kon Warnsveldse Boys haar vijfde overwinning van dit seizoen bij schrijven.

Voor Vorden 1 waren de druiven zuur, want juist deze derby in deze fase van de competitie had men zo graag willen winnen om zodoende aansluiting te krijgen naar de 7e plaats, In plaats daarvan vindt men zich nu terug op de 12e plaats, met weliswaar nog twee inhaalwedstrijden te goed en zeer geringe onderlinge puntverschillen, maar toch ….

Na afloop werd de 3e helft in ieder geval wel een gelijk spel, want in een bomvolle kantine werd allereerst Michel Feukkink benoemd tot ere-lid van v.v. Vorden (zie website) en barstte daarna een fraai feest los waarbij Warnsveldse Boys als v.v. Vorden zowel op als voor het podium elkaar keurig in evenwicht hielden.